Zalecenia BRC

 

 

W listopadzie 2017, BRC (British Retail Consortium) opublikowało pierwszy projekt “Globalnych standardów dotyczących bezpieczeństwa żywności” Norma 8 – do konsultacji przemysłowej. Można znaleźć w nim nowy dział: 4.9.6.2 który mówi: 

„Długopisy używane w otwartym obszarze produkcyjnym będą sprawdzane, tak aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia mechanicznego (czyli zaprojektowane bez małych części i wykrywalne przez wykrywacz ciał obcych).”

BST z przyjemnością informuje, że wszystkie nasze wykrywalne długopisy spełniają wymogi tego projektu. Detectapen® posiada polipropylenową i kopolimerową obudowę i wkład, które są wykrywalne przez wykrywacz metali, oraz wykrywacze X-ray. Są bezpieczne w kontakcie z żywnością, nie pękają i mają właściwości antybakteryjne. Długopisy zostały tak zaprojektowane, aby być najbardziej bezpiecznym przyrządem do pisania, jakiego można używać w miejscu produkcji żywności.Wykonany ze stali nierdzewnej wkład z tuszem jest również wykrywalny przez wykrywacz metali i promienie rentgenowskie. Wystarcza na pisanie rzez 10’000m – to ponad 268 stron A4. Detectapen® nie zawiera żadnych małych łatwych do zdjęcia elementów i jest dostępny w 9 jaskrawych kolorach (niebieskim, czerwonym, zielonym, żółtym, pomarańczowym, różowym, białym, czarnym i fioletowym).Wybierając wykrywalny długopis przy pracy na terenie produkcji, musisz mieć pewność, że wybierasz najlepszy, więc pamiętaj o zaletach BST:

  1. Wykrywalny jak metale
  2. Widoczny dla wykrywaczy X-ray
  3. Odporny na pękanie
  4. Z ochroną antybakteryjną
  5. Z materiału dopuszczonego  do kontaktu z żywnością (FDA/EU)
  6. Długość pisania do 10’000m
  7. Dostępny w 9 jaskrawych kolorach
  8. Zgodny z normą 8 Standardów BRC
  9. Brak małych/łatwych do zdjęcia elementów
  10. Wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

Jeżeli chcecie przygotować się do wprowadzenia nowych standardów Normy BRC i chcielibyście omówić Wasze wymagania, bardzo prosimy o kontakt w celu konsultacji z naszym przedstawicielem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji

zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

produkty@wykrywalne.com

BFF Sp. z o.o.

wyłączny dystrybutor BST w Polsce

 


Copyright © 2018 BST Detectable Products, All rights reserved.
.